Májusi "aranyeső" - válogatás sikereinkből

A májusi eső - a legnagyobb örömünkre - díjzuhatag formájában öntötte nyakon a Mecseki Fotóklub tagjait, így a teljesség igénye nélkül is 30 kép került e hónapban a galériánkba.

A "Táncoló ember" országos fotópályázaton Kiss Imre a "Cigánytánc" című képével III. díjat nyert.

Indiában az "Equinox Three" nemzetközi fotópályázaton /FIAP 2016/170/ elfogadták Jerszi Gabriella "Motorcyclists" /Motorosok/ és Kiss Imre "Watersider-gallop" /Vízparti vágta/ című képét.

A montenegroi "1st International Salon of Photography Perasto 2016" fotópályázaton /FIAP 2016/153/ Jerszi Gabriella 2, Kiss Imre 5 képét fogadták el.

Az "ECPA Diamond Jubilee Print International Salon - 2016 Calcutta" (FIAP 2016/211) fotópályázaton Déri Judit négy képét fogadták el kiállításra: "Katamaran", "Matanuska glacier", "Shades" és "Tugging". Barakonyi Károly "Snow Wave", "Staircase" és "Alaska range" c. képét fogadták el kiállításra; a "Sunset" c. képet pedig FIAP Bronz medállal ismerték el.

A "2nd International Salon of Print and Digital Art Photography Varna 2016" pályázaton (FIAP 2016/101) Barakonyi Károly "Sunset" print képét és a "Range - French Alps" digitális képét fogadták el.

A "1st International Salon of Photography Perasto 2016" – Montenegro fotópályázaton /FIAP 2016/153/ Jerszi Gabriella "Ingathering" és "Charcoal Burner", Kiss Imre "In Transylvania", "On the hill", "Storm", "Meeting" és "Window cleaners" című képeit fogadták el kiállításra.

A budapesti Prizma Kör által meghirdetett "Táncoló ember" c. fotópályázaton, melyre 541 fotót küldtek be, Szendrő László "Öröm ez a tánc", és "Forog ez a tánc" c. képeit fogadták el kiállításra.

A "1st IUP International Photographic Exhibition 2016" - Hong Kong fotópályázaton Laki Krisztina "Sadly", "Family love", "Afraid for you", "The Moments of happiness" és "Pipe" című képeit fogadták el kiállításra, és a "The Moments of happiness" című képét IUP Silver Medal-al ismerték el.

A "1st International Sedventure Photography Contes" fotópályázaton Laki Krisztina "Pipe" és "Prayer" című képeit fogadták el kiállításra.

A "Best Foto Art" Ukrajna nemzetközi pályázaton Jerszi Gabriella "Salon Diploma" díjat nyert a "Charcoal burner" című képével.

A "XXXVIII. Photography Contest Vila D'Almenara II. International Salon Digital 2016" spanyolországi nemzetközi fotópályázaton Jerszi Gabriella "Bunny", Kiss Imre "In front of the obstacle", "At the fence" és "The watchman" című képeit fogadták el kiállításra.

Az "Eastern European Circuit – 2016 (Grúzia, Moldova, Ukrajna) fotópályázaton Barakonyi Károly "Blyde River Canyon", "Denali-1", "Arches-2", "Traces", "Lord's eye", "Shadows", "Range-French Alps" című képeit fogadták el kiállításra.

Májusi siker volt a XXXIII. MAFOSZ Szalonon elért kiemelkedő eredményünk is, melyről előző cikkünkben számoltunk be részletesen.

2016. 06. 28.