MFK hírek

2020.03.22.

A koronavírus helyzet miatt - az eddigi információkból következtetve - előreláthatólag nyárig semmilyen közösségi tér nem működik. Így a Mecseki Fotóklub klubestjeit sem tarthatjuk meg - természetesen közös érdekünk ez.
Elsősorban a Facebookon a Mecseki Fotóklub tagok csoportban fogjuk tartani a kapcsolatot a szükségállapot alatt.

A március 7-i MAFOSZ közgyűlésen Regös István képviselte a Mecseki Fotóklubot.

István a március 10-i klubesten beszámolt az ott történtekről. Azok számára, akik nem vettek rész a klubesten összefoglalom a lényeget:

• a MAFOSZ anyagi helyzete rosszabb, mint eddig
  • A fenti ok miatt a 2021-es MAFOSZ Szalon csak diaszalonként kerül megrendezésre - nyomtatott katalógus nem készül.
  • Ugyanezen okból az Év fotója-Év fotográfusa sem kerül meghirdetésre.
  • A Szabadegyetemet és a Magyar Fotográfia Napját Mártély mellett rendezik.
  • Fotótábort Egerben rendeznek.
  • Általános probléma, hogy a MAFOSZ tag klubok elég jelentős része passzív, nem vesz részt a MAFOSZ rendezvényein.

A rendkívüli közgyűlést a titkár megválasztására a szükségállapot megszűnése után tartjuk meg.
Következő klubestünk meghirdetett eredeti programját virtuálisan - azaz a Facebook Mecseki Fotóklub csoportban tartjuk.

Programja:

Negyedéves tematikus klubpályázat – „Víz” és „Hosszú expozíció”
Beadható max. 5 db digitális kép

A képeket a klubest kezdetéig: március 24. kedd 18:00 kérem feltölteni.

Zsűri tagjai a Facebook csoportunkben kerülnek kihírdetésre

Kérek mindenkit, hogy maradjon otthon, vigyázzon magára és környezetére.

Javaslom, hogy otthon gyakoroljuk a csendélet-fotózást, illetve az ablakból fényképezést. Ősszel tematikus klubpályázatot tartunk "Karanténban" témakörben.

A lehetőségekhez illő jó fényt és jó egészséget kívánok!

Hámori Gábor, MFK elnök